Блог

Погроза життю за ст. 129 ККУ чи можливо притягнути винуватця до відповідальності?!

от Рябчук Адвокат

Дата публикации: 13.07.2017 12:00


Blog image

Кримінальна відповідальність передбачена ч. 1 ст. 129 Кримінального кодексу України, погроза вбивства, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози, карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

Все починається з Вашої заяви стосовно себе про скоєння кримінального правопорушення або виклику працівників правоохоронних органів на місце злочину, Ви набуваєте статусу потерпілої особи (ч. 2 ст. 55 Кримінального процесуального кодексу України).

У Вашій заяві або повідомленні йдеться про злочин, вчинений в умовах неочевидності. Звичайно це погроза, а не вбивство. Але слідчі та прокурори це сприймають саме так та не проводять правових заходів по попередженню злочину. Через 24 години після повідомлення про злочин Ви можете звернутися до відділку поліції та дізнатися чи внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відомості про злочин, кого призначено слідчим та який номер присвоєно кримінальному провадженню. Через деякий час слідчий Вас повинен викликати для проведення слідчих дій телефоном або поштою.

Якщо постраждала фізична особа не зазнала моральної, фізичної чи майнової шкоди від протиправної поведінки інших осіб, вона не може бути потерпілою особою в рамках кримінального провадження, про що слідчий або прокурор виносить вмотивовану постанову про відмову у визнанні потерпілим (ч. 5 ст. 55 Кримінального процесуального кодексу України). Відмова може бути оскаржена у слідчого судді (п. 5 ч. 1 ст. 303 Кримінального процесуального кодексу України).

Практична сторона ведення таких справ та щодо притягнення до відповідальності в Україні не позитивно виглядає. Як показує реальність все виглядає наступним чином, Вам надають вмотивовану постанову про відмову у кримінальному провадженні та письмове пояснення злочинця (у випадку звернення за матеріалами справи).

Відомості по справі не вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Згідно ч. 4 ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України, відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається. Відповідно до п. 1 г. 2 р. І Положення «Про затвердження Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань» від 6 квітня 2016 року № 139, до реєстру вносяться відомості про: час та дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Звичайно пересічному українцеві важко це все зрозуміти та тільки адвокат зможе надати Вам кваліфіковану правову допомогу. Робота над такими кримінальними справами складна та потребує практики з боку адвоката, але маючи позитивні результати з вдячними клієнтами, можна допомогти кожному громадянинові спокійно насолоджуватись життям.

Знаючи відповідальність за вчинення щодо Вас неправомірної поведінки інших громадян потрібно притягувати винуватців до відповідальності! Ряд правових дій з боку адвоката повернуть Вам віру у справедливість!


Заказать консультацию